"Enter"a basıp içeriğe geçin

En iyi Chrome güvenlik eklentileri

En iyi Chrome güvenlik eklentileri

İnternette chrome tarayıcı ile gezinirken güvenliğinizi ve gizliliğinizi sağlayacak en iyi chrome eklentilerini size tanıtacağız.

Chrome Random User-Agent eklentisi

Otomatik olarak kullanıcı aracısını rasgele seçilen bir taneyle otomatik olarak değiştirir, böylece gerçek kullanıcı aracınızı gizleyebilirsiniz
User-Agent – ziyaret ettiğiniz herhangi bir web sitesine gönderilen bir dize bilgidir. Bu, tarayıcınızın arkasında bıraktığı bir tür “parmak izidir”:

  • Tarayıcınızın adı ve sürümü;
  • İşletim sisteminin adı (Mac, Windows, Linux vb.) Ve sürümleri;
  • Tarayıcıda yüklü eklentilerin bazıları hakkında bilgi;
  • Sizi tanımlayan ve ifşa eden diğer bilgiler.

Bu uzantı veri sızıntısını durdurmak için oluşturuldu. Belirli bir süre sonra Rasgele seçilen bir taneyle Kullanıcı-Ajan dizgilerini otomatik olarak değiştirir. Kullanıcı Aracısı dizeleri manuel olarak da ayarlanabilir. Bu uzantı çok az kaynak kullanarak inanılmaz derecede hafiftir.

User-Agent randomizasyonu kullanıcı tarafından özelleştirilebilir (hangi tarayıcıların ve işletim sisteminin sahte olduğu vb.). Joker karakterler seçeneğiyle özel durumlar listesi kullanılabilir. Kimliğinizi gizlemek ve gizliliğinizi korumak için Javascript istismarlarına karşı korur.

Chrome Web Store sayfası : Chrome Random User-Agent eklentisi indir

Chrome Tab Sleep Timer eklentisi

Belirlediğiniz sürenin ardından chrome sekmesini kapatmanızı sağlayan eklentidir. Her sekme için ayrı zamanlayıcı tanımlayabilirsiniz.

Chrome Web Store sayfası : Chrome Tab Sleep Timer eklentisi indir

Chrome Privacy Badger eklentisi

Privacy Badger görünmez izleyicileri engellemeyi otomatik olarak öğrenir.

Neyin engelleneceğine dair listeler tutmak yerine, Privacy Badger, Web’de gezinirken sizi hangi alan adlarının sizi takip ettiğini görünerek öğrenir.

Privacy Badger, göz atmayla Do Not Track sinyalini (https://www.eff.org/issues/do-not-track) gönderir.İzleyiciler isteklerinizi görmezden gelirse, Badger’ınız onları engellemeyi öğrenir. Privacy Badger, aynı izleyiciyi üç farklı web sitesinde gördüğü zaman engellemeye başlar.

Otomatik izleyici engellemesinin yanı sıra, Privacy Badger, yolda daha fazla gizlilik koruması ile, Facebook, Google ve Twitter’da giden bağlantı tıklama izlemeyi kaldırır.

Chrome Web Store sayfası : Chrome privacy badger eklentisi indir

Chrome No Coin eklentisi

Bilgisayarınızın kaynaklarını kullanarak izniniz olmadan kripto para madenini engelleyin.

Kripto para madencilerini engellemeyi amaçlayan küçük bir tarayıcı uzantısıdır. Binlerce kullanıcı tarafından güvenilen No Coin, madencilerin CPU’nuzu ve gücünüzü izniniz olmadan kullanmasını engellemenin güvenli ve güvenilir bir yolunu sunar.

Madencilik gerektiren bir captcha veya shortlink geçmeniz gerektiğinde madencilere sınırlı bir süre izin vermek için kolay bir yol sunar.

Chrome Web Store sayfası : Chrome No Coin eklentisi indir

Chrome Change Timezone eklentisi

Saat diliminizi kolayca istediğiniz değere değiştirin ve gizliliğinizi koruyun.

Saat Dilimini Değiştirme (Time Shift), saat diliminizi istediğiniz değere kolayca ve hızlı bir şekilde değiştirmenizi ve gizliliğinizi korumanızı sağlayan bir uzantıdır.

Eklenti seçenekleri sayfasını açmanız ve açılan listeden istediğiniz bir saat dilimini seçmeniz yeterlidir. Bir saat dilimi seçildikten sonra, gerekirse ad ve değer alanlarını ayarlayın. Ardından, değişikliklerin geçerli olması için tüm sekmeleri yeniden yükleyin.

Chrome Web Store sayfası : Chrome Change Time Zone eklentisi indir

Chrome WebRTC Leak Prevent eklentisi

Proxy ya da VPN kullansanız dahi chrome gerçek IP adresinizi karşı tarafa iletebilir. Bu eklentiyi yükleyip ayarlayarak bunu önleyebilirsiniz.

Chrome Web Store sayfası : Chrome WebRTC Leak Prevent eklentisi yükle

Gerçek ip adresinizin görünüp görünmediğini test edin : IP adresi test

Chrome UBlock Origin eklentisi

Reklamları, zararlı içerikleri engeleyen On milyonun üzerinde kullanıcı tarafından indirilip kullanılan, etkili ve tarayıcınızı kasmayan bir güvenlik ve reklam engelleyici eklentidir. Dilerseniz sık ziyaret ettiğiniz sitelerden belirli bölümleri parça parça çıkartarak daha hızlı açılmasını sağlayabilirsiniz.

Chrome Web Store sayfası : Chrome UBlock Origin eklentisi indir

Chrome FoxyProxy eklentisi

FoxyProxy, tarayıcıları proxy sunucularına erişecek şekilde yapılandırmayı basitleştirir, diğer proxy eklentilerinden daha fazla özellik sunar

  • Sistem proxy ayarlarını değiştirmek yerine Chrome Proxy API kullanır.
  • URL kurallarına göre proxy’ler arasında geçiş yapan otomatik geçişi destekler
  • Veri alma / verme
  • Çevrimiçi kural listeleri (AutoProxy uyumlu)
  • Proxy değişimini izlemek için yoklama yerine, çok daha verimli ve doğru olan olay işleme özelliğini kullanır.
  • Gelişmiş hızlı geçiş modu seçenekleri, tek bir tıklamayla vekiller arasında geçiş yapmanızı sağlar. 

Chrome Web Store sayfası : Chrome FoxyProxy eklentisi indir

Chrome Canvas Blocker eklentisi

 Bu uzantı, belirli yöntemler çağrıldığında canvas öğesi tarafından oluşturulan verilere hafif bir gürültü ekler. Bu şekilde, canvas elemanı parmak izi amacıyla kullanılamaz. Diğer benzer uzantılarla karşılaştırıldığında, bu daha hafiftir ve parmak izi yazdırmayı tüm kare elemanlarından (üst ve alt çerçeveler) engellemek için daha etkili bir yöntem kullanır.

Chrome Web Store sayfası : Chrome Canvas Blocker eklentisi indir