Whatsapp ‘ı internet olmadan kullanın (Android)

Whatsapp en popüler, internet üzerinden mesjlaşma programıdır. Size bu yazıda internet olmadan whatsapp ‘ı nasıl kullanacağınızı , anlık mesaj gönderip alacağınızı anlatacağız. Öncelikle belirtelim bu özellik şu an sadece android akıllı telefonlarda çalışıyor. Mobil ağ ayarlarını değiştiremediğinizden dolayı bu özelliği Iphone larda şimdilik kullanamıyorsunuz.

Whatsapp internetsiz kullanım ayarını size asus zenfone telefon üzerinden resimli olarak açıklayacağız. Diğer marka android telefonlarda da ayar yolu farklı olsa da, yapacağınız ayarlar aynıdır. Yapılması gereken işlem yeni bir erişim noktası adı eklemek ve eklediğiniz bu yeni erişim noktasına aşağıdaki ayarları girmek.

ASUS ZENFONE TELEFONLARDA WHATSAPP ‘I İNTERNETSİZ KULLANMA AYARI :

  1. Telefonunuzun Ayarlarına girin
  2. Diğer ‘ e tıklayın
  3. Mobil ağlar ‘a tıklayın
  4. Erişim noktası adları’na tıklayın
  5. Çift hatlı bir telefonunuz varsa tekrar tekrar erişim noktası adları’na tıklayın

Karşınıza aşağıdaki gibi, mevcut kullandığınız mobil verininde olduğu bir ayar ekranı gelecektir. Burada hangi seçeneğin işaretli olduğunu not edin. Çünkü whatsapp internetsiz kullanma ayarı yaptığımızda, eğer bir internet paketiniz varsa kullanamayacaksınız ve internete erişemeyeceksiniz. Tekrar bu ayarlara gelerek işaretli olan operatörünüzün mobil veri ayarını geri seçerek internet paketinizi kullanıp, internete girebilirsiniz. Analatacağımız ayarları bir sefer yapıp kaydetmeniz yeterlidir. Daha sonrasında bu menüde whatsapp internetsiz kullanımı ya da operatörünüzün internet bağlantısı arasında dilediğiniz zaman geçiş yapabilirsiniz.

+ işaretine tıklayarak yeni bir erişim noktası oluşturma ekranına geliyoruz.

Aşağıdaki şekilde ayarları değiştiriyoruz. Değiştirirken büyük ve küçük harfleri aynı şekilde yazın ;

Ad : WhatsApp

APN : internet

Proxy : 127.0.0.1

Bağlantı noktası : 8080

 

Şimdi geldik en önemli aşamaya. Yaptığınız ayarları menü tuşuna tıklayın ve kaydet ‘ i seçin. Çoğu telefon geri tuşuna basarak bu ekrandan kaydetmeden ya da silmeden çıkmanıza izin vermez fakat siz mutlaka kaydet e bastıktan sonra çıkın.

Ayarları kaydet’e bastıktan sonra bir önceki menüye dönersiniz. Bu menüden yeni oluşturduğunuz whatsapp ayarını seçin.

Artık bu menüden çıkabilirsiniz. Şimdiki aşamada telefonunuzdan MOBİL VERİ’ Yİ AÇIN . Whatsapp a girin ve internetsiz mesaj gönderip mesaj almanın keyfini çıkartın.

Yaptığımız bu ayarla internete giremezsiniz, sadece whatsapp’ tan internet olmadan mesaj gönderip alabilirsiniz. Eğer bir internet paketiniz varsa, internetinizin kotasından yemez.İnternet paketiniz yoksa gönderip aldığınız mesajlar Lira bakiyenizden düşmez. İnternete tekrar girebilmek ve internet paketinizi kullanabilmek için APN menüsünden whatsapp yerine operatörünüzün ayarlarını seçmelisiniz.

BONUS ( İlk olarak 25kr.com da )

Yukarıda belirttiğimiz ayarları yaptıktan sonra, Whatsapp üzerinden internet paketiniz olmasa dahi beleş sesli görüşme ve kameralı görüşme de yapabilirsiniz. Deneyin, beyininizin sınırı yok kullanmasını bildikten sonra.

Dip Not:

10.07.2017 tarihinde, yukarıda anlatılanlar tekrar test edilmiş ve kullanılabilirliği onaylanmıştır. Bugün ya da İlerleyen tarihlerde, burada anlatılan işlemleri uygulamanızdan, yanlış uygulamanızdan, operatörünüzün ileride uygulayabileceği ücretlendirmeden ya da oluşabilecek diğer sorunlar sizin sorumluluğunuz altındadır. Herhangi bir çekinceniz varsa lütfen uygulamayın. 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Solve : *
21 − 19 =